Dji Teknik Servis

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerde de çok fazla çeşitlilik oluşmaya başladı. Özellikle kişisel ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılmaya başlayan ürünler, sosyal medyanın da etkisiyle toplum içerisinde hızla yayılmaya ve herkes tarafından kullanılmaya başlamıştır. Bu ürünlerin çok farklı olmasının en büyük nedeni ise farklı kişisel ihtiyaçların oluşmasından meydana gelmektedir. Bir ürünü birisi belirli bir amaç doğrultusunda kullanırken farklı kişisel özelliklere ve ihtiyaçlara sahip olan birisi tamamen farklı bir amaç doğrultusunda kullanabilmektedir. Bunun için verilecek en iyi örnek ise “Drone” olabilir.

Dji Teknik Servis

“Drone” kelimesi artık hayatımızda sık sık duyduğumuz kelimeler arasında yer almaktadır. “Drone” aslen İngilizce bir kelime olup “erkek arı” karşılığında kullanılan bir kelimeden türetilmiştir. Türkçe olarak ise tam karşılığı olmamasına rağmen Türk Dil Kurumu bir araştırma yapmış ve kullanıcılarına 5 seçenek sunarak oylamaya sunmuştur.

  1. Arıgözü
  2. Uçangöz
  3. Uçan kamera
  4. Uçarçeker
  5. Uçurgör

Sunulan bu kelimelerden “uçangöz” kelimesi kullanıcılar tarafından seçilmiştir fakat Türk Dil Kurumu bu sonucun ardından kelimenin tam karşılığı için ilk ayağın sonuçlandığını ve karar için araştırmaların devam ettiğini duyurmuştur. 

Drone Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk etapta askeri amaçların karşılanması amacıyla üretilen ve kullanılan bu cihazlar daha sonra halk arasında da yayılmış ve hemen hemen her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Droneler hem iş amacıyla hemde hobi olarak eğlence amacıyla kullanılmaktadır. Geniş olarak kullanım alanı genellikle medya alanında olmaktadır. Futbol karşılaşmalarından tutun da dizi çekimlerine kadar kullanılan dronelar, düğünlerde özel çekimlerin yapılabilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir.

Drone İçin En İyi Model Hangisi ?

Farklı markalarda farklı drone eşitleri bulunmaktadır. Çok uygun fiyatların olduğu piyasada fiyat farklılıklarının görülmesinin en büyük nedeni ise ürün kalitesinin geniş bir aralığa sahip olmasıdır. Bu alanda seçilebilecek en kaliteli ürünü en uygun fiyat aralığında sunan Çin merkezli DJI firmasıdır.

Dji Servis , ilk olarak şunu belirtelim ki DJI firması farklı bir alanda uğraşarak sonradan drone üretimi yapan bir firma değildir. Geçmişinde birçok başarılı çalışmalara imza atarak geleceğin teknolojisi olan drone üretimini başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir. Üretimini gerçekleştirdiği GPS sistemleri ile başarıya ulaşan DJI, son olarak üretimini yaptığı Phantom serisi ile drone sektöründe lider olma şansını yakalamıştır. 

DJI Drone Türünün Gelişimi

İlk olarak GoPro üretimi ile drone sektöründe boy gösteren DJI daha sona Vision ismini verdiği Phantom serisi ile sektöre damga vurmuştur. DJI Phantom 2 V2 serisinin üretiminin ardından artık GoPro ile olan bağlarından tamamen sıyrılarak Phantom 3 Pro, Adv ve Standart modellerinin üretimiyle sektörün yaklaşık %80’lik pazar hacmini tek başına karşılamaya başlamıştır.

Bununla birlikte daha profesyonel alanlarda kullanımı yapılan DJI İnspire ve DJI Ronin gibi cihazların üretimini gerçekleştirerek başarı çitasını yükseltmeye devam etmiştir.

DJI Kameralı Drone Modelleri

DJI firması drone sektörüne o kadar büyük bir damga vurmuştur ki neredeyse “DJI” kelimesi drone ile eş değer bir kelime olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ve dünyanın dört bir tarafında ilk akla gelen drone markası olarak piyasayı adeta kaplamış durumdadır. Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan DJI firması genellikle her 6 ayda bir yeni drone modelinin piyasaya çıkması için gerekli çalışmaları yapmaktadır Dji Servis .

Neden DJI?

  • Otopilot ve kamera özellikleri hususunda geniş bir yelpazeye sahip olduğu için drone kullanımını kolaylaştırıyor.
  • Üretimini yaptığı ürünler hem profesyonel çevreler tarafından kullanılıyorken aynı zamanda hobi olarak da kullanmak isteyenler tarafından tercihe dilebiliyor.
  • DJI Mavic Air, DJI Mavic Pro ve DJI Phantom 4 Pro gibi cihazları profesyonel drone alanında en fazla satış oranı yakalayan kameralı dronelardır.
  • DJI Ürünlerinin tamamında SHGM onaylı uçuş okulu olarak drone pilot eğitimi ve drone ehliyeti verilmektedir.